ÜNİVERSİTELİ GENÇLER ARMUTLU KAMPI'NDA BULUŞTU

universiteli gencler armutlu kampi

Medeniyet Vakfı İstanbul Şubesi’nin üniversite faaliyetleri çerçevesinde üniversiteli gençler Armutlu’da kamp gerçekleştirdi. Armutlu Tatil Köyü’nde gerçekleşen kampta genç kardeşlerimiz üniversitede İslamî davetinin imkânları üzerinde konuştu, karşılıklı olarak tecrübelerini paylaştı.

Devamını oku...

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN ZİYARET

universite ogrencilerin vakfimiza ziyaret

Medeniyet Vakfı Ankara Şubesi’nden üniversite öğrencisi kardeşlerimiz vakfımızın genel merkezini ziyaret ederek vakıf başkanımız Ömer Küçükağa ile görüştü. Ankara’da çeşitli üniversitelerde eğitimlerine devam eden öğrenciler, İstanbul’a iki günlük kültür gezisi gerçekleştirdi.

Devamını oku...

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ SAROT KAMPINDA

sarot kampi

Vakfımız üniversite öğrencilerine yönelik 4-5 Mart günleri Bolu Sarot Kaplıcalarında etkinlik gerçekleştirdi. Çeşitli üniversitelerden öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirilen programda havuz, sauna başta olmak üzere çeşitli etkinlikler ile gençler, şehir hayatının yorucu atmosferinden biran olsun kurtulma imkanı buldu.

Devamını oku...

ÜNİVERSİTE PANELİMİZ GERÇEKLEŞTİ

universite panel 3

Gençlik Sohbetleri'nde bu hafta "Endüstri 4.0, 3D Yazıcılar, Biyo-Teknoloji" konuları üniversiteli kardeşlerimizin gerçekleştirdiği panelde konuşuldu. 7 Nisan Cumartesi günü Medeniyet Vakfı Genel Merkezi'nde gerçekleşen panelde, çağımızın endüstri teknolojisinin ulaştığı dördüncü evre, 3D yazıcıların insan hayatına sunduğu imkanlar, genetik ilminde gerçekleşen yeni keşiflerin toplumların değişimine ve dönüşümüne etkisi ele alındı.

Devamını oku...

GENÇLERE 100 TAVSİYE

genclere 100 tavsiye

1. Sabah namazdan sonra uyumayın.

2. En geç 11 de uyuyun.

3. Az konuşun.

4. Yolculuğa çıkmadan 1 gün önce bavulunuzu hazırlayın.

Devamını oku...

PANELE DAVET

universite panel

Gençlik Sohbetleri'nde bu hafta "Endüstri 4.0, 3D Yazıcılar, Biyo-Teknoloji" konuları üniversiteli kardeşlerimizin gerçekleştireceği panel ile değerlendirilecek. 7 Nisan Cumartesi Medeniyet Vakfı Genel Merkezi'nde gerçekleşecek panelde, çağımızın endüstri teknolojisinin ulaştığı dördüncü evre, 3D yazıcıların insan hayatına sunduğu imkanlar, genetik ilminde gerçekleşen yeni keşiflerin toplumların değişimine ve dönüşümüne etkisi ele alınacaktır.

Devamını oku...

DEĞER KATMADAN ÜMMETÇİ OLUNMAZ

kazım saglam ummet

Cuma günleri üniversite öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen "Medeniyet Vakfı Gençlik Buluşması"nda Halep başta olmak üzere Suriye’deki gelişmeler konuşuldu. İHH İnsani Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Osman Atalay’ın Mavi Marmara davasında gerçekleşen önemli bir gelişme dolayısıyla katılamadığı programda Medeniyet Vakfı Başkan Yardımcısı Kâzım Sağlam konuştu.

Devamını oku...

MEHMET GÜLLÜOĞLU GENÇLİK SOHBETLERİ'NDE

mehmet gulluoglu

Her cumartesi üniversiteli gençlerin katılımı ile gerçekleşen "Gençlik Sohbetleri"nin konuğu Öz İletişim-İş Sendikası Genel Başkanı Mehmet Güllüoğlu oldu. "Haberleşme ve Uzay Jeopolitiği" başlıklı sunumunu gerçekleştiren Güllüoğlu, uzay çalışmalarının önemine vurgu yaptı.

Devamını oku...

ÖMER KÜÇÜKAĞA GENÇLERLE BULUŞTU

omer kucukaga genclerle bulustu

Vakfımızın değerli hocalarından araştırmacı-yazar Ömer Küçükağa, her cuma üniversiteli gençlerin katılımıyla gerçekleşen "Medeniyet Vakfı Gençlik Buluşması"na katılarak sohbette bulundu. Sohbetinde Kur'an-ı Kerim'deki ahiret, cennet ve cehennem tasvirlerine değinen Hocamız, ebedi sürecek ahiret hayatına kıyasla dünya hayatının çok kısa olduğunu, ahiret mutluluğu için ibadetlerin ihlas ve samimiyetle yapılması gerektiğini ifade etti.

Devamını oku...

BURS KAMPANYAMIZA SİZ DE DESTEK OLUN!

medeniyet vakfi burs kampanyasi

Medeniyet Vakfı olarak gönüldaşlarımızla birlikte yüksek tahsil yapan gençlerimize, eğitimlerine katkı amaçlı burslar vermekteyiz.

Gençlerimizin eğitim hayatlarına destek olmak için burs kampanyamıza siz hayırsever dostlarımızın katkılarını bekliyoruz.

Devamını oku...

BAYAN ÖĞRENCİLERE TEFSİR DERSLERİ

Cumartesi günleri 13.00-16.00 saatleri arası vakıf merkezimizde üniversiteli bayan öğrencilere yönelik tefsir dersleri ve eğitim seminerleri düzenlenecektir. 10 Ekim Cumartesi gününden itibaren başlayacak programlara kayıt yaptırmaksızın katılabilirsiniz.

Devamını oku...

Alt Kategoriler

tefsir dersleri

Yazanlarımız