ORTAÖĞRETİM SAKARYA GEZİSİ

medeniyet vakfi sakarya

Medeniyet Vakfı İstanbul Şubesi olarak ortaöğretim öğrencilerimize yönelik Sakarya gezimiz gerçekleşti. Kültür gezilerimiz çerçevesinde ortaöğretim öğrencilerimizle Kasım ayında Bursa’daydık, ocak ayında ise Edirne’de. Kültür gezilerimizin üçüncü durağı, sahip olduğu doğal güzelliklerinin yanında tarihi ve kültürel mirası ile dikkatleri üzerine çeken Sakarya oldu.

Devamını oku...

HASAN EL BENNA SÖYLEŞİSİ

genc hasan el benna

Vakfımızın Güngören Kültür Merkezinden orta okul ve lise öğrencileri kitap okuma programı çerçevesinde “Hasan El Benna” kitabını okudu. Kitabın değerlendirmesi için ise yaklaşık 30 kişilik bir grup ile kitabın yazarı Ahmet Emin Dağ ile söyleşi gerçekleştirildi.

Fatih’te İnsamer Araştırma Merkezi’nde gerçekleştirilen söyleşide Hasan el Benna’nın genç yaşlarda başlayan İslami davet çalışmalarına yer verilerek, bugünkü İslam toplumlarının durumuna bakıldığında, Hasan el Benna gibi liderlere ihtiyacın arttığı ifade edildi.

Devamını oku...

MEDENİYET VAKFI YAZ OKULLARI

yaz okulu 2017 2

Geleceğin inşasının genç nesillerin ihyası ile mümkün olacağına inanan Vakfımız, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın güzel ahlaklı, dindar, toplumuna faydalı bireyler olması için İstanbul, Ankara, Adana, Gaziantep, Adıyaman başta olmak üzere birçok ilde yaz okulu çalışması gerçekleştirdi.

Devamını oku...

SEZAİ KARAKOÇ'UN ESERLERİ DEĞERLENDİRİLDİ

sezai karakoc degerlendirildi

Güngören Kültür Merkezimizden gelen liseli gençler ile Sezai Karakoç'un "Dirliş Neslinin Amentüsü" ve "Ruhun Dirilişi" isimli iki eseri değerlendirildi.

"Diriliş" ve "Medeniyet" kavramları çerçevesinde Sezai Karakoç'un düşünce dünyasını değerlendiren Kâzım Sağlam Hocamız, Sezai Karakoç'un Mehmet Akif'in çizgisini devam ettirdiğini ve derinleştirdiğini ifade etti.

Devamını oku...

2017 YAZ OKULU KAYITLARIMIZ BAŞLADI

yaz okulu 2017

"Sizin en hayırlınız, Kur'an-ı Kerim'i öğrenen ve öğreteninizdir." (Hadis-i Şerif)
 En yüce hayat, yaratılış gayemize uygun yaşanan hayattır. En temiz insan da Müslümanca yaşayan kişidir. Genç nesilleri Allah'ın dinine göre eğitmek, onları Kur'an ahlakına göre şekillendirmek, Peygamber sevgisiyle donatmak için çalışmalar yapan Vakfımız, bu yıl da çocuklarımızı hem eğitmek hem eğlendirmek için

Devamını oku...

tefsir dersleri

Yazanlarımız