SEZAİ KARAKOÇ'UN ESERLERİ DEĞERLENDİRİLDİ

sezai karakoc degerlendirildi

Güngören Kültür Merkezimizden gelen liseli gençler ile Sezai Karakoç'un "Dirliş Neslinin Amentüsü" ve "Ruhun Dirilişi" isimli iki eseri değerlendirildi.

"Diriliş" ve "Medeniyet" kavramları çerçevesinde Sezai Karakoç'un düşünce dünyasını değerlendiren Kâzım Sağlam Hocamız, Sezai Karakoç'un Mehmet Akif'in çizgisini devam ettirdiğini ve derinleştirdiğini ifade etti.

Devamını oku...

MEDENİYET VAKFI YAZ OKULLARI

yaz okulu 2017 2

Geleceğin inşasının genç nesillerin ihyası ile mümkün olacağına inanan Vakfımız, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın güzel ahlaklı, dindar, toplumuna faydalı bireyler olması için İstanbul, Ankara, Adana, Gaziantep, Adıyaman başta olmak üzere birçok ilde yaz okulu çalışması gerçekleştirdi.

Devamını oku...

MEDENİYET VAKFI ORTAÖĞRETİM ŞENLİĞİ

Kur'an-ı Kerim tilaveti, hadis ezberi, ilahi-şiir etkinliğinin yer aldığı "Ortaöğretim Şenliği" 15 Mayıs 2016 Pazar günü Bağcılar Belediyesi Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Fatih Malay'ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Medeniyet Vakfı İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu üyelerinden Süleyman Karakuş'un başlıklı açılış konuşması ile devam etti.

Devamını oku...

2017 YAZ OKULU KAYITLARIMIZ BAŞLADI

yaz okulu 2017

"Sizin en hayırlınız, Kur'an-ı Kerim'i öğrenen ve öğreteninizdir." (Hadis-i Şerif)
 En yüce hayat, yaratılış gayemize uygun yaşanan hayattır. En temiz insan da Müslümanca yaşayan kişidir. Genç nesilleri Allah'ın dinine göre eğitmek, onları Kur'an ahlakına göre şekillendirmek, Peygamber sevgisiyle donatmak için çalışmalar yapan Vakfımız, bu yıl da çocuklarımızı hem eğitmek hem eğlendirmek için

Devamını oku...

ORTAÖĞRETİM ŞENLİĞİ

Kur'an-ı Kerim tilaveti, hadis ezberi, ilahi-şiir etkinliğinin yer aldığı "Ortaöğretim Şenliği" 15 Mayıs 2016 Pazar günü saat 18.00'da Bağcılar Belediyesi Kültür Merkezi'nde gerçekleşecektir. Programa tüm halkımız davetlidir.

Devamını oku...

tefsir dersleri

Yazanlarımız