ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİNDEN MUKABELE PROGRAMI

ortaogretim iftar

Medeniyet Vakfı Bağcılar Kültür Merkezi ortaöğretim öğrencilerinin Ramazan ayı dolayısıyla gerçekleştirdiği mukabele programı devam ediyor. Ramazan ayını ruhuna uygun bir şekilde idrak ve ihya etmek amacıyla ortaöğretim öğrencileri

Devamını oku...

MEDENİYET VAKFI YAZ OKULU 2018

medeniyet yaz okulu 2018

"Sizin en hayırlınız, Kur'an-ı Kerim'i öğrenen ve öğreteninizdir." (Hadis-i Şerif)

En yüce hayat, yaratılış gayemize uygun yaşanan hayattır. En temiz insan da Müslümanca yaşayan kişidir. Genç nesilleri Allah'ın dinine göre eğitmek, onları Kur'an ahlakına göre şekillendirmek, Peygamber sevgisiyle donatmak için çalışmalar yapan Vakfımız, bu yıl da çocuklarımızı hem eğitmek hem eğlendirmek için 25 Haziran - 3 Ağustos tarihleri arasında yaz okulu programı düzenlemiştir.

Devamını oku...

ORTAÖĞRETİM SAKARYA GEZİSİ

medeniyet vakfi sakarya

Medeniyet Vakfı İstanbul Şubesi olarak ortaöğretim öğrencilerimize yönelik Sakarya gezimiz gerçekleşti. Kültür gezilerimiz çerçevesinde ortaöğretim öğrencilerimizle Kasım ayında Bursa’daydık, ocak ayında ise Edirne’de. Kültür gezilerimizin üçüncü durağı, sahip olduğu doğal güzelliklerinin yanında tarihi ve kültürel mirası ile dikkatleri üzerine çeken Sakarya oldu.

Devamını oku...

ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİMİZDEN VAKFIMIZA ZİYARET

bagcilar kultur merkezi ortaogretim

Vakfımızın Bağcılar Kültür Merkezi’nden ortaöğretim öğrencilerimiz vakfımızı ziyaret etti. Genç kardeşlerimiz, Kâzım Sağlam Hocamız ve Vakıf başkanımız Ali Kaçar ile hasbihal gerçekleştirdi. Konuşmalarında gençliğin önemi üzerinde önemle duran hocalarımız, genç kardeşlerimize değerli vakitlerini boşa harcamamaları, kötü arkadaş ortamından uzak durarak bol bol kitap okumaları ve derslerine gereken ehemmiyeti vermeleri tavsiyesinde bulundu.

Devamını oku...

HASAN EL BENNA SÖYLEŞİSİ

genc hasan el benna

Vakfımızın Güngören Kültür Merkezinden orta okul ve lise öğrencileri kitap okuma programı çerçevesinde “Hasan El Benna” kitabını okudu. Kitabın değerlendirmesi için ise yaklaşık 30 kişilik bir grup ile kitabın yazarı Ahmet Emin Dağ ile söyleşi gerçekleştirildi.

Fatih’te İnsamer Araştırma Merkezi’nde gerçekleştirilen söyleşide Hasan el Benna’nın genç yaşlarda başlayan İslami davet çalışmalarına yer verilerek, bugünkü İslam toplumlarının durumuna bakıldığında, Hasan el Benna gibi liderlere ihtiyacın arttığı ifade edildi.

Devamını oku...

tefsir dersleri

Yazanlarımız