15 TEMMUZ RÖPORTAJI

Hocam davetimizi kabul ettiniz, Allah razı olsun. 15 Temmuz sürecinden sonra ülkede ciddi şeyler yaşandı. Süreçle ilgili fikirlerinizi almak istedik. Birkaç soru soracağız inşallah. 15 Temmuz’da Türkiye tarihinde görülmemiş bir ihanet ve darbe girişimine maruz kaldı. O günlerde neler hissettiniz, neler yaşadınız?

Devamını oku...

Mısır'ın İstiklal Mahkemeleri

Yıl 1921

Yaklaşık 100 yıl önce.

Birinci dünya savaşının ardından Türkiye makas değiştiriyor, toplumu İslâmî tasavvurdan koparmayı amaçlayan bir değişim yaşanıyor. Ahali, İstiklâl savaşını kazanmış, ülkeyi işgal eden düşmanı yenmiş, şehadet ruhuyla kazandığı zaferi kutlamaya hazırlanıyor. Şehidlerin mübarek kanları henüz kurumamış, toprak cennet kokusunu henüz emmemiş, gaziler henüz evlerine dönmemiş.

Devamını oku...

İsrail : Tevrata İhanet Edenlerin Devletidir

Bazı inananlar İsrail’in savunmasız insanlara karşı uyguladığı katliamı anlamaya güçlük çekiyorlar. Bir insan nasıl bu kadar alçalabilir, vahşi hayvanların bile yapmaktan utanacağı cinayetleri bir insan olarak nasıl açıkça savunur. Bu durumu anlayamadıklarını söylüyorlar.

Fakat böyle düşünenlerin yanıldıkları en önemli nokta bizce şurasıdır; İsrail, insanlık faziletlerine sahip kişiler tarafından kurulmuş bir devlet değildir. Kuruluşunda bir tek insani erdem gösterilemez. Kuruluşunda olduğu gibi günümüzde de aynı özelliğini sürdürmektedir. Yani böyle düşünen İsrail’in yaptıklarını havsalasına sığdıramayanların gözlerinden kaçan bir gerçek var. İsrail’i insanların kurduğu ve yaşattığı bir devlet sanmak.

Devamını oku...

tefsir dersleri

Yazanlarımız