ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN ZİYARET

universite ogrencilerin vakfimiza ziyaret

Medeniyet Vakfı Ankara Şubesi’nden üniversite öğrencisi kardeşlerimiz vakfımızın genel merkezini ziyaret ederek vakıf başkanımız Ömer Küçükağa ile görüştü. Ankara’da çeşitli üniversitelerde eğitimlerine devam eden öğrenciler, İstanbul’a iki günlük kültür gezisi gerçekleştirdi.

Gezi kapsamında vakıf merkezimizi de ziyaret eden öğrenci kardeşlerimiz burada vakıf başkanımız Ömer Küçükağa ile de görüşerek hasbihal etti.

Kısa bir tanışmanın ardından Ömer Küçükağa Hocamız, vakfımızın faaliyetleri hakkında kısa bilgi verdi. Konuşmasında aile kurumunun önemine değinen hocamız, gençlerin aile ve akraba ilişkilerine önem vermelerine, davetin öncelikle bu insanlara gitmesi gerektiğine vurgu yaptı. Kur’an’a ve Sünnet’e bağlılığımızın esas olduğunu, ehl-i sünnetin nasları yorumladığı şekli ile nasları yorumladığımızı, bizimle aynı görüşte olmayan diğer Müslüman kardeşlerimizi kardeş bilip onlara kin tutmamamız gerektiğini, hikmet ve güzel öğütle yapılacak davetin, davetimizin esasını oluşturduğunu dile getirdi.

Üniversiteli gençlerden gelen sorulara hocamızın verdiği yanıtların ardından program sona erdi.

ömer kucukaga uni 1

universite ogrencilerinden ziyaret 2

universite ogrencilerinden ziyaret

tefsir dersleri

Yazanlarımız