KUDÜS VATAN TOPRAĞIMIZDIR

kudus vatan topragi onur

“Onlar (yahudiler) nerede bulunurlarsa bulunsunlar, Allah'ın ahdine ve insanların (müminlerin) himayesine sığınmadıkça kendilerine zillet (damgası) vurulmuştur; Allah'ın hışmına uğramışlar ve miskinliğe mahkum edilmişlerdir.

Çünkü onlar, Allah'ın âyetlerini inkâr ediyorlar ve haksız yere peygamberleri öldürüyorlardı. Bu da, onların isyan etmiş ve haddi aşmış bulunmalarındandır.”(Al-i İmran; 112)

Al-i İmran Suresi’nin 112. Ayet-i Kerimesi’nde Cenab-ı Allah, Yahudilerin zillet ve yoksulluk damgasıyla damgalandıklarından söz etmektedir. Bunun ise iki istisnası vardır. Birisi Allah-u Teala’nın bu hususta onlara geçici bir eman vermesi, ikincisi ise insanların onları himayelerine almalarıdır.

1917 Balfour Deklarasyonu ile Siyonist Yahudi devletinin kurulmasına büyük bir imkan ve destek sunulmuştur. 1948’de İsrail’in devlet olarak kurulması, ardından Amerika ve diğer emperyalist devletlerin onu tanımaları İngilizlerin başlattığı Yahudi devletinin kuruluşuna olan desteklerinin devamıdır. İsrail devletinin kuruluşuna yardım ve destek olmakla İslam ümmetinin boğazına bir diken batırmak amacında olabilir. Ancak biz Kur’anî ve Nebevî bakış açısı ile meselenin daha farklı ve daha başka türlü olduğunu görmekteyiz.

Bu yapılanlar, çete devleti İsrail’in zevalini hızlandırmakta, Peygamber (as)’ın müjdelediği er veya geç Yahudilerle Müslümanlar arasındaki nihai mücadeleyi çabuklaştırmaktadır. Haberi verilen ve gerçekleşecek olan bu mücadelede, hak üzere olan İslam ümmeti, Siyonizmi ve Musa (as)’a ihanet eden buzağı tapıcılarının çete devletinin sonunu getirecektir. Yaşanmakta olan olaylar bu süreci çabuklaştırmaktadır. Artık Siyonizm, kendi kendisini zehirleyen bir yılan; Haçlı dünyası ise böyle bir yılanın zebunu olmuş durumdadır.

ABD başkanı Trump’ın Amerikan büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma vaadi, İslam ümmetinin kendisine gelmesine, başta Kudüs ve Mescid-i Aksa davasına daha şuurlu bir şekilde sahip çıkmasına vesile olmasını diliyorum. Onların bir hesabı varsa Allah’ın da elbette bir hesabı vardır.

Mehmet Beşir Eryarsoy

tefsir dersleri

Yazanlarımız