• İNSAN KENDİ ÖZÜNE BAKABİLİR Mİ?

      Uzun bir aradan sonra tekrar huzurunuzdayım. Geçirmekte olduğumu bir rahatsızlık nedeniyle yazıya ara vermiştim. Bundan böyle yazı tarzımı belki konu seçimini değiştirmeyi düşünüyorum. Bakalım becerebilir miyim? Dualarınızı bekliyorum. 

DUYURULAR

UMAD TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

umad toplanti

UMAD Uluslararası Müslüman Alimler Dayanışma Derneği 2. Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı İstanbul’da gerçekleştirildi. Programa vakfımızın hocalarından UMAD Yüksek İstişare Kurulu üyesi M. Beşir Eryarsoy da katıldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program UMAD Başkanı Abdulvahap Ekinci’nin açış konuşmasıyla devam etti.

UMAD Yüksek İstişare Üyesi Prof. Dr. Hayrettin Karaman’ın açış bildirisi sonrasında el-İttihâd el-Âlemî li-Ulemâi’l-Müslimîn’in genel sekreteri Prof. Dr. Ali Karadaği selamlama konuşmasında bulundu.

Programın birinci oturumunda Prof. Dr. Abdulhamit Birışık’ın başkanlığında, Prof. Dr. Faruk Beşer “İslam’ın Temel Naslarının İhtilaf, Fırkalaşma ve Ayrışma Üretme Potansiyeli” başlıklı çerçeve sunumunu gerçekleştirdi. Üyelerin görüşleri ile konu müzakere edildi.

Programın ikinci oturumunda Abdullah Taylan’ın oturum başkanlığında, Müderris Tayyip Elçi “Ümmetin Birliği Çerçevesinde Türkiye’deki Geleneksel Dini Yapılara ve Gruplara Bakış” başlıklı çerçeve sunumunu gerçekleştirdi. Sunumun ardından üyelerin görüşleri ile konu müzakere edildi.

Genel müzakereler ve alınan kararların ardından program sona erdi.

Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Kurulu'nda başkanlık seçimi de gerçekleştirildi. Yusuf el-Karadavi'nin yardımcılığı görevini yürüten Faslı Prof. Dr. Ahmed er-Raysuni yeni başkan seçildi.

umad 1

umad 2

umad 3

umad 4

umad 5

umad 6

umad 7

yusuf el karadavi raysuni

raysuni

tefsir dersleri

Yazanlarımızmedeniyet bulten logo

muvafakat besir

ömer hoca ile röportajlar