• ÇOCUK EĞİTİMİNDE İSLAMİ AİLE MODELİ

      Modern(!) zamanlardayız. İnatla vahye ve ilâhî değerlere sırt çeviren modern zamanlar. Seküler ve laik değerlerin(!) fütursuzca körpecik dimağlara empoze edildiği, ahlâk ve insanlıktan uzak, çıkarcı, egoist ve postmodern zalimler üreten bir çağda...

DUYURULAR

TÜRKÖZÜ'NDE RAMAZAN İFTARI

turkozu iftar
Resul-i Ekrem Efendimiz (sav) şöyle buyurmuştur: “Kim bir Müslüman kardeşine iftar vakti yemek yedirirse, onun sevabı kadar da kendisine sevap yazılır. Yemek yedirdiği kimselerin sevabından da hiçbir şey eksilmez.” (Tirmizî, Savm: 82; İbni Mâce, Sıyam: 40)

Peygamber Efendimizin hadisini örnekliğinde her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz sokak iftarı Medeniyet Vakfı Ankara Şubesi Türközü Kültür Merkezinin organizesi ile gerçekleşti. 

Yaklaşık 800 kişinin katıldığı iftarımız, Müslüman kardeşlerimizin kaynaşmasına vesile olduğu gibi insanlara iyiliği emretme ve kötülükten sakınma vazifesinin de gerçekleştiği bir iftar programı olma özelliğini taşımaktadır.

İnsanlara örnek olma, davette bulunma ve kardeşlik bilincini tekrar canlandırma ümidi ile gerçekleştirdiğimiz iftar programımız Hakverdi Doğru kardeşimizin vakfımızın çalışmaları hakkında bilgi vermesi ile başlamış akabinde Kuran’ı Kerim tilaveti ile devam etmiştir.

Ezan öncesi yapılan dua ve salavatlardan sonra iftar yemeğine geçilmiştir.

İftar sonrası cemaat olarak kılınan akşam namazının ardından Teravihe kadar hasbihal yapılmış ve arkasından Muhammed İmamoğlu hocamızın teravih namazını kıldırması ile son bulmuştur.

Bu organizasyonda emeği geçen kardeşlerimize teşekkür eder, Rabbimizden bu çalışmalarımızı hayır defterlerimize yazmasını dileriz.

turkozu iftar 1

turkozu iftar 2

turkozu iftar 3

turkozu iftar 4

turkozu iftar 5

turkozu iftar 6

tefsir dersleri

Yazanlarımızmuvafakat besir

ömer hoca ile röportajlar