• SURİYELİ MUHACİRLER VE MÜLTECİ POLİTİKALARI

      Göçlerin sık ve çok olduğu coğrafya bazen çok esnek olur, yeni gelene kucak açar onun iyi taraflarını alır kendine mal eder, yeni gelenlerin yanlışlarını da düzeltme yoluna gider. Bu hal oturmuş topluluklar için mümkündür. Gelen göçmen sayısı...

DUYURULAR

ANKARA ŞUBEMİZDEN GELENEKSEL PİKNİK

ankara piknik 2018

Medeniyet Vakfı Ankara Şubesi'nin her yıl düzenlediği ve artık bir gelenek haline gelen pikniği 9 Eylül 2018 Pazar günü Ankara Gerede’de gerçekleşti. Yüzlerce kişinin katılımıyla gerçekleşen piknik sabah kahvaltısıyla başladı. Kısa bir hoşgeldiniz ve sunuş konuşmasının ardından spor etkinlikleriyle program devam etti.

Öğle namazının eda edilmesinden sonra kısa bir program yapıldı. Programda konuşan Araştırmacı Yazar Ali Kaçar Hoca günümüz Müslümanlarının neden inandıklarını pratize edemedikleri ve İslam coğrafyasındaki katliamlar konusunda neden yeterli duyarlılık gösteremedikleri hususları üzerinde durdu. 

Çeşitli etkinliklere ve rekabete sahne olan programda dereceye giren kimselere çeşitli hediyeler takdim edildi. Şehrin yoğunluğundan ve gürültüsünden bir an olsun kurtulan katılımcılar doğada yürüyüş yaparak ve dinlenerek hoşça vakit geçirdi.

Davetimize icabet ederek programımıza renk katan kardeşlerimize teşekkür ediyor, programda emeği geçen tüm kardeşlerimizi Rabbimizin hayırla mükafatlandırmasını niyaz ediyoruz.

tefsir dersleri

Yazanlarımızmedeniyet bulten logo

muvafakat besir

ömer hoca ile röportajlar