• HANİ KAMPLAŞMA OLMAYACAKTI!

      Bilim-din ilişkisi her zaman farklı yorumlanmıştır. Bilimin alanı ile dinin alanı nerede başlar nerede biter veya din ile bilim yekdiğerine zıt mıdır? Deneysel ve teknik bilimlerde, ölçülemeyen şeylere çok itibar edilmez. Doğa bilimciler,...

DUYURULAR

MEDENİYET İSLAMİ İLİMLER AKADEMİSİ

medeniyet akademi 2019 2020 1 banner

Medeniyetimizin yeniden ihya ve inşası hiç şüphesiz eğitilmiş nesillerle mümkündür. İnancına, İslam ilim geleneğine güvenen, çağın tanıyan ve çağın problemlerine İslam’ın çözüm getirdiğini düşünen Müslüman gençler bu davanın taşıyıcısıdırlar.

İslam toplumunun ilahi ve nebevi mesajla sahih ve sağlam bir ilişki kurabilmesinin temel zeminini İslami ilimler oluşturmaktadır. İslami ilimler aynı zamanda Müslümanların yaşantılarının ve düşüncelerinin de çerçevesini çizmektedir. Bu sebeple İslami ilimleri temel düzeyde öğrenmek, bölümü ne olursa olsun Müslüman üniversite öğrencileri için önemli bir gereksinimdir. Medeniyet İslami İlimler Akademisi ile hem çağın ruhunu hem de kendi medeniyetini kavrayacak dirayet ve feraset sahibi gençlerin yetişmesi için bir adım atmak gaye edinilmiştir.

GAYEMİZ NEDİR?

Bu programımızla medeniyet fikrini insanlığa ulaştıracak nitelikli nesiller yetiştirmeyi kendimize gaye ediniyoruz. Gençlerimizin insanı, toplumu ve dünyayı tanıyıp çözümleyebilecek ilmî, fikrî, ahlakî, sosyal ve kültürel yönden birikime sahip olmalarını önemsiyoruz. Bu amaçla katılımcı kardeşlerimize İslami İlimler ve Sosyal Bilimler alanlarında ilmi altyapı vermeyi, eğitim hayatlarının devamı için akademik planlarına destek olmayı hedefliyoruz.

akademi program

Medeniyet İslami İlimler Akademisinin 2019 -2020 yılı 1. Dönem Dersleri Başlıyor

Değerli ilim adamı M. Beşir Eryarsoy'un Fıkıh Usulü, Dr. Öğr. Üy. Ahmet Zeki İzgöer'in Osmanlı'dan Cumhuriyet'e Geçiş,  Prof. Dr. Ahmet Yücel'in Hadis Usulü, Prof. Dr. Zekeriya Güler'in Hadislerle Aile, Prof. Dr. Ramazan Yıldırım'ın Hilafetin İlgası Sonrası Arayışlar, Prof. Dr. Tahsin Görgün'ün İslam Medeniyeti'nin Oluşumu dersleri ile bizlerle olacağı akademimizin yeni dönemi başlıyor. 

*Dersler Medeniyet Vakfı Genel Merkezi'nde gerçekleşecektir.

* Program sonrasında katılımcılara "Katılım Sertifikası" verilecektir.

* Derslere %80 katılım zornluluğu vardır.

* İletişim: 0212 521 73 01 E-Mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Başvuruda bulunmak için tıklayınız.

medeniyet akademi 2019 2020 1

tefsir dersleri

ilka kayit 2020 sinav

Yazanlarımız