• AÇILIM - ATILIM

      Sıkışan ve daralan her kişi, her müessese, her devlet, her anlayış ve düşünüş, her medeniyet; atılım ve açılım yapmak ister. Bu sanıldığı kadar kolay ve hemeninde olabilecek bir durum değildir. Bu işin sancısını çekenler, -ister kişi olsun ister...

DUYURULAR

GENLİK KAMPIMIZ SİLİFKE'DE GERÇEKLEŞTİ

2023 silifke gençlik kampı banner

Medeniyet Vakfı Gençlik Kampları 19-22 Ağustos tarihleri arasında Mersin Silifke’de Gençlik Spor Bakanlığına bağlı 23 Nisan Gençlik Kampı’nda gerçekleşti. İnsan ve Medeniyet Hareketi ile ortak gerçekleşen kampta İstanbul, Ankara, Adana, Niğde, Gaziantep, Adıyaman, Muş gibi çeşitli illerden bir araya gelen farklı yaş gruplarındaki gençler kamp boyunca hem denizin keyfini çıkardılar hem de çeşitli etkinliklerle eğlence dolu anlar yaşadılar.

Gün içerisinde deniz etkinliği, okçuluk, matrak, sokak oyunları gibi aktiviteler gerçekleşirken, akşamları ise gençlerin hazırladığı tiyatro, şiir, halk oyunları, korodan oluşan gece etkinlikleri icra edildi. Beş vakit namazın cemaatle kılındığı kamp süresi boyunca hafız ve hafız adayı kardeşlerimiz okudukları Kur’an tilavetleri ile kampı güzelleştirdi. Ayrıca Serdar Gürbey ve Musa Özdemir Hocalarımız gençliğin önemi ve misyonu üzerine sohbette bulundu.

Kıbrıs şehitliğine yapılan ziyaret ve Silifke gezisinin yer aldığı programda ayrıca sahilde kamp ateşi yakılarak marşlar ve ezgiler söylendi. Gerçekleştirilen bilgi yarışmasında dereceye giren kardeşlerimize bluetooth kulaklık, powerbank ve flash bellek hediye edildi.

Kampın sorunsuz bir şekilde icra edilmesinde emeği geçen lider arkadaşlarımıza, katılım gösteren tüm genç kardeşlerimize teşekkür ederiz.

2023 silifke gençlik kampı 1

2023 silifke gençlik kampı 2

2023 silifke gençlik kampı 3

2023 silifke gençlik kampı 4

2023 silifke gençlik kampı 5

2023 silifke gençlik kampı 6

2023 silifke gençlik kampı 7

2023 silifke gençlik kampı 8

2023 silifke gençlik kampı 9

2023 silifke gençlik kampı 10

2023 silifke gençlik kampı 11

2023 silifke gençlik kampı 12

tefsir dersi 2020

whatsapp takip edin

Yazanlarımız