• KİRLENMEK - KİRLETMEK

      Kir, kirlenmek, kirletmek kavramları ilk bakışta çok açık ve sarih bir kelime veya kavram. Buna biraz daha yakından ve farklı bir yerden bakma gereğine kaniyim. Kir; vücudun veya nesnelerin üzerinde oluşan pislik. Utanılacak hal. Pis- pislik ise;...

DUYURULAR

2023 SİLİFKE GENÇLİK KAMPI

2023 silifke gençlik kampı banner

Medeniyet Vakfı Gençlik Kampları 19-22 Ağustos tarihleri arasında Mersin Silifke’de Gençlik Spor Bakanlığına bağlı 23 Nisan Gençlik Kampı’nda gerçekleşti. İnsan ve Medeniyet Hareketi ile ortak gerçekleşen kampta İstanbul, Ankara, Adana, Niğde, Gaziantep, Adıyaman, Muş gibi çeşitli illerden bir araya gelen farklı yaş gruplarındaki gençler kamp boyunca hem denizin keyfini çıkardılar hem de çeşitli etkinliklerle eğlence dolu anlar yaşadılar.

Gün içerisinde deniz etkinliği, okçuluk, matrak, sokak oyunları gibi aktiviteler gerçekleşirken, akşamları ise gençlerin hazırladığı tiyatro, şiir, halk oyunları, korodan oluşan gece etkinlikleri icra edildi. Beş vakit namazın cemaatle kılındığı kamp süresi boyunca hafız ve hafız adayı kardeşlerimiz okudukları Kur’an tilavetleri ile kampı güzelleştirdi. Ayrıca Serdar Gürbey ve Musa Özdemir Hocalarımız gençliğin önemi ve misyonu üzerine sohbette bulundu.

Kıbrıs şehitliğine yapılan ziyaret ve Silifke gezisinin yer aldığı programda ayrıca sahilde kamp ateşi yakılarak marşlar ve ezgiler söylendi. Gerçekleştirilen bilgi yarışmasında dereceye giren kardeşlerimize bluetooth kulaklık, powerbank ve flash bellek hediye edildi.

Kampın sorunsuz bir şekilde icra edilmesinde emeği geçen lider arkadaşlarımıza, katılım gösteren tüm genç kardeşlerimize teşekkür ederiz.

2023 silifke gençlik kampı 1

2023 silifke gençlik kampı 2

2023 silifke gençlik kampı 3

2023 silifke gençlik kampı 4

2023 silifke gençlik kampı 5

2023 silifke gençlik kampı 6

2023 silifke gençlik kampı 7

2023 silifke gençlik kampı 8

2023 silifke gençlik kampı 9

2023 silifke gençlik kampı 10

2023 silifke gençlik kampı 11

2023 silifke gençlik kampı 12

tefsir dersi 2020

whatsapp takip edin

Yazanlarımız