• KİRLENMEK - KİRLETMEK

      Kir, kirlenmek, kirletmek kavramları ilk bakışta çok açık ve sarih bir kelime veya kavram. Buna biraz daha yakından ve farklı bir yerden bakma gereğine kaniyim. Kir; vücudun veya nesnelerin üzerinde oluşan pislik. Utanılacak hal. Pis- pislik ise;...

DUYURULAR

FİLİSTİNLİ / GAZZELİ GENÇLER İÇİN İSTANBUL'DA TARİHİ VE KÜLTÜREL GEZİ DÜZENLENDİ

filistin istanbul tarihi gezi

Gazze'deki savaş nedeniyle tıp fakültesi eğitimlerini tamamlayabilmek için İstanbul'a gelen 11 Filistinli genç kardeşimiz için Medeniyet Vakfı olarak bir günlük özel bir tarihi ve kültürel gezi programı düzenlendik.

Kahvaltı programı ile başlayan programımız ilk olarak boğaz turu ile devam etti. Tekne turu ile şehrin eşsiz manzarası denizden izlendi, Boğaz’ın iki yakasında yer alan tarihi yalılar, saraylar ve köprüler hakkında mihmandar arkadaşlarımız bilgilendirmede bulundu.

Üç aydır İstanbul’da bulunan Filistinli gençler Gazze’deki son durumu ve yaşadıklarını paylaştılar ve devam eden mücadele ile ilgili değerlendirmelerde bulundular.

Bu vesileyle yurtlarını terk etmek zorunda kalıp ülkemize gelen kardeşlerimize tekrardan hoşgeldiniz diyor; süregiden savaşın biran önce son bulmasını, Gazze başta olmak üzere tüm Filistin topraklarının özgürlüğüne kavuşmasını yüce Rabbimizden niyaz ediyoruz.

filistin istanbul tarihi gezi 1

filistin istanbul tarihi gezi 2

filistin istanbul tarihi gezi 3

filistin istanbul tarihi gezi 4

 

tefsir dersi 2020

whatsapp takip edin

Yazanlarımız