• AÇILIM - ATILIM

      Sıkışan ve daralan her kişi, her müessese, her devlet, her anlayış ve düşünüş, her medeniyet; atılım ve açılım yapmak ister. Bu sanıldığı kadar kolay ve hemeninde olabilecek bir durum değildir. Bu işin sancısını çekenler, -ister kişi olsun ister...

DUYURULAR

CEMAAT RAHMETTİR SEMİNERİ

CEMAAT RAHMETTİR RÜŞTÜ İZGÖER 1

Yüce Allah insanları birbirine muhtaç şekilde yaratmış, bu sebeple dayanışma ve iş birliği hayatı kolaylaştırır. Tarih boyunca insanlığın birikiminden nasıl faydalanmak hayatı kolaylaştırıyorsa cemaat mensupları da birbirlerinin tecrübelerinden faydalanırsa hayatları kolaylaşır.

İslâm’a uygun bir araya geliş anlamındaki cemaatin faydaları sade bu dünyaya hasredilemez, ahiretimize de yansır.

M. Rüştü İzgöer Hocamızın sunumuyla “Cemaat Rahmettir” semineri 4 Mart Cumartesi günü saat 20.00’da Medeniyet Vakfı Genel Merkezi’nde gerçekleşecektir. Teşriflerinizi bekleriz.

Adres: Akşemsettin Mah. Kınalızade Sk. No: 33 Fatih/İstanbul

M. Rüştü İzgöer Kimdir?

29 Aralık 1958 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Mehmet Rüştü İzgöer, müezzin bir babanın ve ev hanımı olan bir annenin ikinci evladıdır. Ortaokul ve liseyi İstanbul İmam-Hatip Lisesi'nde okumuş, sonrasında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. 1980 yılında babasının müezzinlik yaptığı Kumkapı Behram Çavuş Camii'nde imamlık yapmaya başlayan İzgöer, kısa bir süreliğine Kadırga Meslek Lisesi'nde edebiyat derslerine girmiştir. İlerleyen yıllarda Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Meslek Yüksek Okulunu bitiren İzgöer otuzdört yıl bilfiil başladığı camide imamlık yapmış ve bu meslekten 2014 yılında emekli olmuştur.

İmamlık yaptığı yıllar boyunca vazifesini sürdürdüğü Behram Çavuş Camii'nde siyer, akaid, ilmihal, temel İslamî kavramlar gibi derslerle cami halka çalışmalarında bulunmuş, yüzlerce insanın şuurlanmasına vesile olmuştur. Cami derslerinin yanında vakıf ve dernek faaliyetlerinde de bulunan İzgöer, halen Medeniyet Vakfı bünyesinde siyer derslerini devam ettirmektedir. Klasik Arapça ve orta düzey İngilizce bilen İzgöer dört çocuk, altı torun sahibidir.

CEMAAT RAHMETTİR RÜŞTÜ İZGÖER 2

tefsir dersi 2020

whatsapp takip edin

Yazanlarımız