• MEDENİYET BÜLTENİ'NİN 58. SAYISI ÇIKTI

      Türkiye'nin son yüzyılına damgasını vurmuş çok önemli bir İslâm şairini, Üstat Sezai Karakoç'u, geçtiğimiz kasım ayında ahirete uğurladık. Koca bir nesle kol kanat geren ulu çınar, sessiz sedasız ayrıldı aramızdan. Seksen sekiz yıllık ömrüne nice...

DUYURULAR

AMERİKAN TARİHİ

ünal gündoğan amerikan tarihi 2

Medeniyet İslami İlimler Akademisi Devam Ediyor.
Dr. Ünal Gündoğan Hocamızın sunumuyla gerçekleşecek "Amerikan Tarihi" konulu programı 4 Aralık 2021 Cumartesi saat 21.00'da Medeniyet Vakfı Youtube kanalından canlı yayınla izleyebilir, soru ve yorumlarınızla katkı sunabilirsiniz.

 

Dr.  Gündoğan Kimdir?

1967 yılında Niğde’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1989 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. 1996 yılında Uluslararası İlişkiler (ODTÜ) alanında yüksek lisans, 2002 yılında ise Siyaset Bilimi (ODTÜ) alanında doktorasını tamamladı. Dr. Gündoğan’ın Amerikan Yüzyılı: Amerika Birleşik Devletleri’nin Yükselişi ve 11 Eylül 2001 (Liberte Yayınları, 2008) başlıklı bir kitabı ile siyaset bilimi ile uluslararası siyaset alanlarında çeşitli makale ve tercüme eserleri bulunmaktadır.

ünal gündoğan amerikan tarihi

 

tefsir dersi 2020

Yazanlarımız