• AÇILIM - ATILIM

      Sıkışan ve daralan her kişi, her müessese, her devlet, her anlayış ve düşünüş, her medeniyet; atılım ve açılım yapmak ister. Bu sanıldığı kadar kolay ve hemeninde olabilecek bir durum değildir. Bu işin sancısını çekenler, -ister kişi olsun ister...

DUYURULAR

MODERNLEŞME BAĞLAMINDA TÜRK SİYASET KÜLTÜRÜ

mahmut hakkı akın türk siyaset kültürü

Prof. Dr. Mahmut Hakkı Akın Hoca'nın sunumuyla "Modernleşme Bağlamında Türk Siyaset Kültürü" seminerini 14 Ekim cumartesi günü saat 20.00'da Medeniyet Vakfı Genel merkezinde gerçekleşecektir. Programı aynı zamanda Medeniyet Vakfı youtube kanalından canlı yayınla izleyebilirsiniz.

Prof. Dr. Mahmut Hakkı Akın Kimdir?

Mahmut Hakkı Akın 1981 yılında Karaman'da doğdu. Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümünden 2003 yılında mezun oldu. Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyoloji Ana Bilim Dalında 2005 yılında yüksek lisans, 2009 yılında doktora eğitimini tamamladı. Doktora eğitiminin bir döneminde Maastricht Uluslararası İletişim Fakültesinde (Hogeschool Zuyd) siyaset ve iletişim üzerine dersler aldı. Sosyoloji alanında 2013 yılında doçent, 2018 yılında profesör oldu. Toplumsallaşma Sözlüğü, Siyasal Toplumsallaşma, Aliya İzzetbegoviç, Türkiye'de Modernleşme, Türk Sağı isimlerini taşıyan kitapları bulunuyor. Bunların yanısıra pek çok akademik dergide makaleleri ve kitap tanıtım ve eleştiri yazıları yayınlanmıştır. Selçuk Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Marmara Üniversitesinde akademisyen olarak çalıştı. Halen İstanbul Medeniyet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Sosyal teori, Türk modernleşmesi, siyaset sosyolojisi, muhafazakârlık ve İslamcılık konularında çalışmalarına devam etmektedir.

modernleşme bağlamında türk siyasi kültürü mahmut hakkı akın

 

 

tefsir dersi 2020

whatsapp takip edin

Yazanlarımız