• AÇILIM - ATILIM

      Sıkışan ve daralan her kişi, her müessese, her devlet, her anlayış ve düşünüş, her medeniyet; atılım ve açılım yapmak ister. Bu sanıldığı kadar kolay ve hemeninde olabilecek bir durum değildir. Bu işin sancısını çekenler, -ister kişi olsun ister...

DUYURULAR

MEHMET GÖRMEZ HOCA'YA NEZAKET ZİYARETİ

beşir eryarsoy mehmet görmez ziyaret

Medeniyet Vakfı Onursal Başkanı M. Beşir Eryarsoy Hocamız ve Ankara şubemizin yöneticilerinden İbrahim Hakkı Toprak’ın katılımıyla İslam Düşünce Enstitüsü (İDE) Başkanı Mehmet Görmez Hocaya nezaket ziyaretinde bulunuldu. Ziyaretin ilerleyen kısmında Prof. Dr. Halil Çiçek Hoca da katılım sağladı.

İslam Düşünce Enstitüsü’nün genel merkezinde gerçekleşen ziyarette Mehmet Görmez Hoca enstitünün faaliyetleri ve birkaç gün önce gerçekleşen mezuniyet töreni hakkında bilgi verdi. Yüksek lisans ve doktora öğrencileriyle İslami İlimlerde Usul, Makasıd, İslam Düşüncesi Metodolojisi başlıkları üzerinde çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Mehmet Görmez Hoca yurt içinden ve yurt dışından eğitim gören 106 öğrencinin bu yıl mezun olduğunu dile getirdi.

İslam Düşünce Enstitüsü’nün faaliyetlerini ilgi ile takip ettiklerini dile getiren M. Beşir Eryarsoy Hocamız; kısa, orta ve uzun vadede bu çalışmaların ülkemiz ve ümmet için hayırlı sonuçlara vesile olmasını umduklarını ifade etti.

beşir eryarsoy mehmet görmez

tefsir dersi 2020

whatsapp takip edin

Yazanlarımız