MEDENİYET İSLAMİ İLİMLER AKADEMİSİ 2020

misak 2020 kayit

Medeniyetimizin yeniden ihya ve inşası hiç şüphesiz eğitilmiş nesillerle mümkündür. İnancına, İslam ilim geleneğine güvenen, çağın tanıyan ve çağın problemlerine İslam’ın çözüm getirdiğini düşünen Müslüman gençler bu davanın taşıyıcısıdırlar.

İslam toplumunun ilahi ve nebevi mesajla sahih ve sağlam bir ilişki kurabilmesinin temel zeminini İslami ilimler oluşturmaktadır. İslami ilimler aynı zamanda Müslümanların yaşantılarının ve düşüncelerinin de çerçevesini çizmektedir. Bu sebeple İslami ilimleri temel düzeyde öğrenmek, bölümü ne olursa olsun Müslüman üniversite öğrencileri için önemli bir gereksinimdir. Medeniyet İslami İlimler Akademisi ile hem çağın ruhunu hem de kendi medeniyetini kavrayacak dirayet ve feraset sahibi gençlerin yetişmesi için bir adım atmak gaye edinilmiştir.

GAYEMİZ NEDİR?

Bu programımızla medeniyet fikrini insanlığa ulaştıracak nitelikli nesiller yetiştirmeyi kendimize gaye ediniyoruz. Gençlerimizin insanı, toplumu ve dünyayı tanıyıp çözümleyebilecek ilmî, fikrî, ahlakî, sosyal ve kültürel yönden birikime sahip olmalarını önemsiyoruz. Bu amaçla katılımcı kardeşlerimize İslami İlimler ve Sosyal Bilimler alanlarında ilmi altyapı vermeyi, eğitim hayatlarının devamı için akademik planlarına destek olmayı hedefliyoruz.

Medeniyet İslami İlimler Akademisi’nde bu dönem Dr. Muhammed Yuşa Yaşar Hoca “İslam Akaidi ve Ekolleri”, M. Beşir Eryarsoy Hoca “Tefsir Usulü” dersleri ile bizlerle olacaktır.

*Dersler Medeniyet Vakfı Genel Merkezi'nde gerçekleşecektir.
* Program sonrasında katılımcılara "Katılım Sertifikası" verilecektir.
* Derslere %80 katılım zorunluluğu vardır.
* İletişim: 0212 521 73 01 / 0535 890 16 33 E-Mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Başvuruda bulunmak için tıklayınız.

MİSAK 2020 1

 

tefsir dersi 2020

Yazanlarımız