KUR'AN'A ÇAĞRI KONFERANSIMIZ GERÇEKLEŞTİ

kurana cagri omer hoca

Medeniyet Vakfı Başkanı Ömer Küçükağa Hocamızın sunumu ile Kur'an'a Çağrı konferansı 20 Ocak Pazar günü Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Kur'an-ı Kerim tilaveti ve sinevizyon gösterimi ile başlayan programda Ömer Küçükağa,

Kur'an'a çağrının esas olarak sünnete de çağrı olduğunu belirterek sünnet olmadan Kur'an'ın çağrısının hayatta bir yankı bulamayacağını ifade etti. Kur’an-ı Kerim'in bireylerin, ailelerin, toplumun ruhu dolayısıyla bir canlılık kaynağı olduğunu söyleyen hocamız "Eğer bedenden ruh giderse beden ölür kemikler çürür. Çürümüş kemiklere ruh geri gelir ise kemikler yerine gelir beden hayat bulur. Kur'an'ın da bizim hayatımız için misali de bu şekildedir. O halde hepimiz Kur'an'ın ruhunu kuşanmalıyız." dedi.

Hz. Peygamber (as) ve sahabenin hayatındaki Kur'an anlayışına konuşmasında yer veren hocamız bu bağlamda kendi şahsi tecrübelerini de paylaştı. "Kur'an-ı Kerim herkese sırrını açmaz, tutucudur, kıskançtır. Kendisine saygı gösterene, Allah'tan geldiğine inanana kendini açar. Kur'an- Kerim, inanç ve ibadettir. Müjde ve secdedir. Kurtuluş ve hidayettir. Hem dünya hem ahirettir. Aynı zamanda hem siyaset hem devlet nizamdır. Kur'an'ın çağrısı erkeklere, kadınlara, çocuklara, ilim adamlarına, şairlere, siyasetçilere, devlet adamlarına kısacası tüm insanlaradır."  

Programımız yapılan kısa bir duanın ardından sona erdi. Programımıza iştirak eden tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

kurana cagri 1

kurana cagri 2

kurana cagri 3

kurana cagri 4

kurana cagri 5

kurana cagri 6