• ÇOCUK EĞİTİMİNDE İSLAMİ AİLE MODELİ

      Modern(!) zamanlardayız. İnatla vahye ve ilâhî değerlere sırt çeviren modern zamanlar. Seküler ve laik değerlerin(!) fütursuzca körpecik dimağlara empoze edildiği, ahlâk ve insanlıktan uzak, çıkarcı, egoist ve postmodern zalimler üreten bir çağda...

DUYURULAR

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN VAKFIMIZA ZİYARET

universite ogrencilerin vakfimiza ziyaret

Medeniyet Vakfı Ankara Şubesi’nden üniversite öğrencisi kardeşlerimiz vakfımızın genel merkezini ziyaret ederek vakıf başkanımız Ömer Küçükağa ile görüştü.

Ankara’da çeşitli üniversitelerde eğitimlerine devam eden öğrenciler, İstanbul’a iki günlük kültür gezisi gerçekleştirdi.

İLKA İSLAMİ İLİMLER AKADEMİSİ AÇILDI

ilka islami ilimler akademisi acildi

Yaklaşık 8 aylık bir hazırlık süresinin sonunda İLKA İslami İlimler Akademisi törenle açıldı.

8. Sınıf mezunu kız öğrencilerin 4 yıllık bir eğitim göreceği İLKA İSLAMİ İLİMLER KIZ AKADEMİSİ Medeniyet Vakfı Genel Başkanı Ömer Küçükağa, Mehmet Beşir Eryarsoy, Vakfın Ankara Şube yetkilisi Ekrem Afşar, kardeş vakıf ve STK temsilcileri, öğrenciler ve velilerin katılımı ile 17 Eylül 2019 Pazartesi günü açıldı.

TÜRKÖZÜ'NDE KARDEŞLİK İFTARI

turkozu iftar 2

Müslüman kardeşlerimizin sıkıntılarını gündemde tutmak ve İslam coğrafyasında yaşanan katliam, gözyaşı, zulümleri, açlık ve sefaleti gündeme getirmek niyetiyle Medeniyet Vakfı Türközü Kültür Merkezi'nde Kardeşlik İftarı düzenlenmiştir.

ANKARA ŞUBEMİZDEN GELENEKSEL PİKNİK

ankara piknik 2018

Medeniyet Vakfı Ankara Şubesi'nin her yıl düzenlediği ve artık bir gelenek haline gelen pikniği 9 Eylül 2018 Pazar günü Ankara Gerede’de gerçekleşti. Yüzlerce kişinin katılımıyla gerçekleşen piknik sabah kahvaltısıyla başladı. Kısa bir hoşgeldiniz ve sunuş konuşmasının ardından spor etkinlikleriyle program devam etti.

ANKARA ŞUBEMİZDE GELENEKSEL İFTAR

ankara iftar 0

8 Haziran 2018 Cuma günü Medeniyet Vakfı Ankara Şubesinde Geleneksel Ramazan İftarı gerçekleşti. İftarın ardından Şeyho Duman Hocamız iftar duası yaptı. Akşam namazının eda edilmesinden ve Kur'an-ı Kerim tilavetinden sonra yine Medeniyet Vakfı Ankara Şubesi tarafından ilkokul, ortaokul ve liseli gençler arasında

ANKARA ŞUBEMİZDE BAYRAMLAŞMA

ankara subemizde bayramlasma

Kurban Bayramının 3. günü olan 23 Ağustos Perşembe günü Medeniyet Vakfının Ankara Şubesinde bayramlaşma gerçekleştirildi. Ailelerin de katıldığı bayramlaşmada Ankara Şube Başkanı Ekrem Afşar’ın bayramların önemiyle ilgili selamlama konuşmasından sonra Ahmet İmamoğlu Hocamız Kuranı Kerim okudu.

SİTELER KÜLTÜR MERKEZİNDE RAMAZAN İFTARI

siteler iftar

Medeniyet Vakfı Ankara Şubesi Siteler Kültür Merkezinin düzenlemiş olduğu toplu iftar programı 26 Mayıs Pazar günü Suriyeli kardeşlerimizin yoğun olarak yaşadığı Önder mahallesinde gerçekleşti.

ANKARA ŞUBESİNDE BAYRAMLAŞMA

ankara bayramlasma

16 Haziran Cumartesi günü Medeniyet Vakfı Ankara Şubesinde bayramlaşma gerçekleşti. Ahmet İmamoğlu Hocamızın Kur'an-ı Kerim tilavetinden sonra, Medeniyet Vakfı Başkanı Ali Kaçar bir konuşma yaptı.

SİNCAN KÜLTÜR MERKEZİNDE İFTAR

sincan iftar

Medeniyet Vakfı Ankara Şubesi Sincan Kültür Merkezinde 22 Mayıs Salı günü yaklaşık 300 mahalle sakininin katıldığı bir iftar programı tertip edildi. Sincan Kültür Merkezinin ilk iftarında Medeniyet Vakfı Ankara Şube Başkanı Ekrem AFŞAR açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

tefsir dersleri

Yazanlarımızmuvafakat besir

ömer hoca ile röportajlar