• GELECEK TASAVVURU

      İki kelime, iki kavram, “gelecek” ve “tasavvur”  Gelecek; 1. (Zaman olarak) içinde bulunulan andan sonraki; henüz yaşanmamış, ilerideki. 2. İleride olması, gerçekleşmesi beklenen. 3. is. Zamanın içinde bulunduğumuz andan sonraki bölümü; henüz...

DUYURULAR

GÜNEYDOĞU GEZİSİ

güneydogu gezi

Üniversiteli Erkek öğrenciler 20-23 Nisan tarihlerinde Güneydoğu Gezisi düzenliyor: Medeniyetin beşiğine tefekkür şuuruya yapılacak bu kültür ve tarih gezisine Üniversiteli kardeşlerimizin katılımlarını bekleriz…

PEYGAMBERLER YOLUNDA BİLGİ YARIŞMASI

peygamberler yolunda

Katılımcılar yarışmanın detaylarını www.peygamberleryolunda.com adresinden öğrenebilir ve kayıtlarını yine bu adresten yapabilirler.

1. Bilgi Yarışması Ankara’da yapılacaktır.

KÜRESEL SİYASETİ ANLAMAK

kuresel siyaseti anlama

Cumartesi günleri vakfımızın, Ankara’daki çeşitli üniversitelerde okuyan öğrencilerin organize ettiği seminerlerinin bu haftaki konuğu İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler’den Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Süleyman Güder oldu.

MEDYA VE MAHREMİYETİN SINIRLARI

fatih pala medya

Araştırmacı-Yazar Fatih Pala tarafından 23 Mart Cumartesi günü Medeniyet Vakfının Ankara Şubesinde “Medya ve Mahremiyetin Sınırları” konulu konferans gerçekleştirildi.

Kur'an-ı Kerim tilavetinden sonra Fatih Pala; medya, mahremiyet ve ölçü kavramlarının tanımlarını yaparak başladığı konuşmasında;

ADANMIŞLIK KONFERANSI

adanmislik ali kacar

Araştırmacı-Yazar Ali Kaçar Hocamız tarafından sunulan “Adanmışlık” konulu konferans Medeniyet Vakfı Ankara Şubesi'nde 10 Mart pazar günü gerçekleşti. Halil İbrahim Uslu kardeşimizin Kur'an-ı Kerim tilavetinden sonra Ali Kaçar Hocamız; “İslam’ın hayatımızın her anını kuşattığını,

HAÇLI BARBARLIĞI DEVAM EDİYOR

hacli barbarligi

Haçlıların tıynetinde her zaman, sinsice ve ustalıkla vahşilik vardır. Yine yapacaklarını yaptılar. Rabbine kulluk görevlerini yapmaya çalışan samimi ve muvahhid kardeşlerimizi arkadan vurdular. Rabbimiz indinde inşallah şehiddirler ve rahmetine mazhar olacaklardır.

İLKA Akademiye Ziyaret

hanımlardan ilkaya ziyaret

Medeniyet Vakfı Ankara Şubesi lise, üniversite ve hanım grupları İLKA İslami İlimler Kız Akademimizi ziyaret ederek hazırlanan tanıtım programına katıldılar.

İLKA İslami İlimler Kız Akademisi tanıtım programımızda akademinin misyonu, hedefleri, eğitim programı ve hocalar hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

MEDENİYET İSLAMİ İLİMLER AKADEMİSİ

medeniyet islami ilimler akademisi 2019 2

Medeniyetimizin yeniden ihya ve inşası hiç şüphesiz eğitilmiş nesillerle mümkündür. İnancına, İslam ilim geleneğine güvenen, çağın tanıyan ve çağın problemlerine İslam’ın çözüm getirdiğini düşünen Müslüman gençler bu davanın taşıyıcısıdırlar.

ŞEHİTLER VE ŞEHADET PANELİ

sehadet paneli banner

Şehadet ve Şehidler Gecesi Paneli Medeniyet Vakfı Ankara Şubesi'nde 23 Şubat Cumartesi günü gerçekleşti. Yöneticiliğini Barış Sağlam’ın yaptığı ve yoğun katılımın olduğu panelde Ahmet İmamoğlu, İbrahim Hakkı Toprak ve Mehmet İnanlı Hocalarımız konularını sundular.

tefsir dersleri

Yazanlarımızmedeniyet bulten logo

muvafakat besir

ömer hoca ile röportajlar