• KİRLENMEK - KİRLETMEK

      Kir, kirlenmek, kirletmek kavramları ilk bakışta çok açık ve sarih bir kelime veya kavram. Buna biraz daha yakından ve farklı bir yerden bakma gereğine kaniyim. Kir; vücudun veya nesnelerin üzerinde oluşan pislik. Utanılacak hal. Pis- pislik ise;...

DUYURULAR

ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ KAYAK ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

ankara kayak 2019 1

Medeniyet Vakfı Ankara Şubesi'nin ortaöğretim öğrencileri için organize ettiği kayak etkinliği kayak etkinliği Elmadağ'da gerçekleşti. Okulların yarıyıl tatiline girmesinin ardından ortaöğretim öğrencileri ders döneminin yorgunluğunu kayak merkezinde gerçekleştirdiği eğlenceli anlarla atmaya çalıştı.

MEZUNLAR KIZILCAHAMAM'DA BULUŞTU

ankara mezunlar

Medeniyet Vakfı bünyesinde faaliyetlerine devam eden ve farklı üniversitelerden öğrencileri bünyesinde barındıran “Genç Medeniyet"in her sene düzenlediği “Geleneksel Mezunlar Buluşması” bu sene Kızılcahamam Eliz Otel’de gerçekleştirildi.

MUHAMMED MURSİ KATLEDİLDİ

muhammed mursi katledildi

Arap Baharı’nın etkisiyle Tunus’ta gerçekleşen yönetim değişikliğinden sonra yönetimi değişen ikinci ülke Mısır olmuştur. Mısır halkı tarafından, 1981’den bu yana demir yumrukla Mısır’ı yöneten işbirlikçi Hüsnü Mübarek, 25 Ocak 2011 halk ayaklanmasının ardından 11 Şubat 2011’de istifa etmek zorunda bırakılmıştı.

ANKARA ŞUBEMİZİN PİKNİĞİ GERÇEKLEŞTİ

medeniyet ankara piknik

Medeniyet Vakfı Ankara Şubemizin Geleneksel Pikniği 7 Temmuz pazar günü büyük bir katılımla gerçekleşti. Pikniğe Medeniyet Vakfı Başkanı Ömer Küçükağa Hocamız, İstanbul başta olmak üzere diğer şubelerimizden vakıf gönüllüsü kardeşlerimiz katıldı.

LİSELİ ÖĞRENCİLER İÇİN İSTANBUL GEZİSİ

ankara istanbul gezi

Lise kardeşlerimizle ecdadımızın bizlere bıraktığı büyük mirasın izlerini sürmek ve ihtişamlı günlerini hatırlamak için Medeniyet Vakfı Ankara Şubesi olarak kültür ve medeniyet başkenti İstanbul'a gidiyoruz. 15-16 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek gezi için kayıt yaptırmakta geç kalmayın!

İLKA'DA YIL SONU PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ

ilka yil sonu

İLKA Akademi birinci yıl sonu programını, Zamanın Fâtıma'sı olmaya adanmış yüreklerin tarihe atılmış anısı olarak büyük bir katılım ile gerçekleştirdik.

Kuran'ı Kerim tilâveti ile başlayan programımız açılış konuşması, Türkçe ve Arapça şiirler, Hz.Fâtıma konulu piyes, Arapça ve Türkçe koro, ödül töreni, öğretmenlerimize plaket ve hediye takdimiyle devam etti.

ANKARA MEDENİYET VAKFI YAZ OKULU

medeniyet yaz okulu 2019

"Sizin en hayırlınız, Kur'an-ı Kerim'i öğrenen ve öğreteninizdir." (Hadis-i Şerif)

En yüce hayat, yaratılış gayemize uygun yaşanan hayattır. En temiz insan da Müslümanca yaşayan kişidir.

LİSELİ ÖĞRENCİLERDEN İSTANBUL GEZİSİ

lise ankara istanbul

Medeniyet Vakfı Ankara Şubesi'nden liseli kardeşlerimiz kıymetli hocaları ile birlikte 15-16 Haziran tarihlerinde kültür başkentimiz İstanbul’a bir gezi gerçekleştirdi. Gezi kapsamında İstanbul'un kültürel ve tarihi mekanları başta olmak üzere birçok yer ziyaret edildi.

ANKARA ŞUBEMİZİN İFTARI GERÇEKLEŞTİ

iftar ankara 2019

24 Mayıs Cuma günü Medeniyet Vakfı Ankara Şubemizde iftar gerçekleşti. Yoğun katılımın olduğu iftar programından sonra ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde ilmihal yarışmasında dereceğe girenlere ödülleri takdim edildi.

tefsir dersi 2020

whatsapp takip edin

Yazanlarımız