• KİRLENMEK - KİRLETMEK

      Kir, kirlenmek, kirletmek kavramları ilk bakışta çok açık ve sarih bir kelime veya kavram. Buna biraz daha yakından ve farklı bir yerden bakma gereğine kaniyim. Kir; vücudun veya nesnelerin üzerinde oluşan pislik. Utanılacak hal. Pis- pislik ise;...

DUYURULAR

MEHMET AKİF VE MÜSLÜMAN AHLAKI

mehmet akif ve müslüman ahlakı mehmet güllüoğlu

Medeniyet İslami İlimler Akademisi devam ediyor. 30 Aralık Cumartesi günü saat 20.00'da Medeniyet Vakfı Genel Merkezinde Mehmet Güllüoğlu Hocamızın sunumuyla gerçekleşecek "Mehmet Akif ve İslam Ahlakı" seminerine katılım sağlayabilir yada programı Medeniyet Vakfı YouTube kanalımızdan canlı yayınla takip edebilirsiniz.

Not: Vakıf merkezimizdeki katılımcılar arasından Mehmet Akif ile ilgili sorulara cevap verecek 3 kişiye Akif ile ilgili kitap hediye edilecektir.

Adres: Akşemsettin Mahallesi Kınalızade Sk. No: 33 Fatih/İstanbul

MEHMET NUR GÜLLÜOĞLU KİMDİR?

Urfa’da 1956 yılında doğdu. İlk orta ve lise tahsilini memleketi Urfa’da tamamladı. 1981 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

1981-1982 yıllarında Devlet Su İşleri Urfa 15. Bölge Müdürlüğü’ne bağlı 151. Teknik Şube Müdürlüğü’nde Saha Mühendisi olarak çalıştı.

Askerliğini 173. Dönem Muhabere Asteğmen olarak Milli Savunma Bakanlığı Komptrolörlük Dairesine Bağlı OBİM Şubesinde programlama Subayı olarak yaptı.

1984-2004 yılları arasında Sabancı Holding’e bağlı İstanbul Büyükçekmece’de bulunan AKÇANSA Çimento fabrikasında çalıştı.

2004 yılında TÜRKSAT Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A. Ş. de çalışmaya başladı. 2011 yılı Kasım ayında emekli olarak TÜRKSAT’tan ayrıldı ve Çalık Holding’e ait Irak Kerbela şehri yakınlarındaki enerji santrali projesinde 14 ay çalıştı. 2014 yılı Mart Nisan aylarında 2 ay ENKA Holding’e ait Libya’nın Fizan bölgesinde bulunan enerji santralinde projesinde çalıştı.

26 Mayıs 2014 tarihinde yeniden TÜRKSAT’ta işe başladı.

Türksat’ta çalışan ve “Erdemli bir sendikacılık” arayışında olan 9 gence öncülük ederek 23.07.2014 tarihinde Öz İletişim İş Sendikası’nı kurdu. 19.09.2014 tarihinde yapılan İlk genel kurulda ittifakla Genel Başkan seçildi. 27.04.2019 tarihindeki İkinci Olağan Gelen Kurulda Genel Başkanlık için yarışan 3 aday arasından ezici bir çoğunlukla (85/16/9) yeniden Genel Başkan seçildi. 19.02.2023 tarihinde Üçüncü Olağan Genel Kurul’da “Gençlerin önünün açılması” ve yeri geldiğinde bırakmayı bilmek erdeminden hareketle Genel Başkanlık için aday olmadı.

Kurucu Genel Başkanlık yanında Üçüncü Olağan Genel Kurul’da kabul edilen yeni tüzük ile “Onursal Genel Başkan” olarak kabul edildi.

1983 yılında Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi mezunu Hülya Terzi ile evlenen ve 3 erkek 1 kız 4 çocuk, 3 kız bir erkek 4 torun sahibi olan Mehmet Nur Güllüoğlu iyi derecede İngilizce bilmektedir.

mehmet akif ve müslüman ahlaki

tefsir dersi 2020

whatsapp takip edin

Yazanlarımız