• SURİYELİ MUHACİRLER VE MÜLTECİ POLİTİKALARI

      Göçlerin sık ve çok olduğu coğrafya bazen çok esnek olur, yeni gelene kucak açar onun iyi taraflarını alır kendine mal eder, yeni gelenlerin yanlışlarını da düzeltme yoluna gider. Bu hal oturmuş topluluklar için mümkündür. Gelen göçmen sayısı...

DUYURULAR

BAYRAM MESAJI 2019

bayram mesaji 2019

Bizleri Ramazan ayına ve sonrasında bayrama ulaştıran Rabbimize hamd ü senalar olsun.

Cenab-ı Allah bizleri rızasına uygun davranışlarda bulunan ve bu rızaya nail olan kullarından eylesin.
Allah’ın rızasına erişmek için çeşitli araçlar vardır: Aile bir araçtır, cemaat bir araçtır, İslami sistem bir araçtır. Aslolan maksat ise Cenab-ı Allah’ın rızasıdır. Onun rızasına aramızdaki kardeşlik bağını en sağlam şekilde kurmadan ulaşamayız.

İslam ümmeti olarak ötekimizi, rakibimizi, mücadele ettiklerimizi iyi belirlemeliyiz. Bizim ötekimiz bu ümmetin düşmanı olanlardır. Gece gündüz bu ümmeti plan ve projelerle yok etmeye çalışanlardır. Ötekimizi doğru tespit ettikten sonra da müminlere karşı içimizde hiçbir kin bırakmayalım. Çünkü müminler bizim ötekimiz değil kardeşimizdir. Bizler aynı ümmetin parçasıyız.

Bütün bunlardan sonra Allah’a tevekkül, Allah’a güven, O’na itimat O’nun dışında hiçbir beşeri gücün önünde eğilmemek şiarımız olsun.

Cenab-ı Hak bu mübarek günler hürmetine İslam ümmetine yardım eylesin, bizlere de yardım eylesin, kalplerimizi temizlesin. İçimizde birbirimize karşı husumet bırakmasın, kin bırakmasın. Cenab-ı Allah, hepimizin yardımcısı olsun. Bayramınız mübarek olsun.

Not: 6 Haziran Perşembe günü öğle namazını müteakip Medeniyet Vakfı Genel Merkezi'de bayramlaşma olacaktır. Tüm kardeşlerimizi bayramlaşma için bekliyoruz.

medeniyet akademi 2019 2020 1

tefsir dersleri

medeniyet bulten logo

Yazanlarımız