• İNSAN KENDİ ÖZÜNE BAKABİLİR Mİ?

      Uzun bir aradan sonra tekrar huzurunuzdayım. Geçirmekte olduğumu bir rahatsızlık nedeniyle yazıya ara vermiştim. Bundan böyle yazı tarzımı belki konu seçimini değiştirmeyi düşünüyorum. Bakalım becerebilir miyim? Dualarınızı bekliyorum. 

DUYURULAR

BAYRAM MESAJI 2019

bayram mesaji 2019

Bizleri Ramazan ayına ve sonrasında bayrama ulaştıran Rabbimize hamd ü senalar olsun.

Cenab-ı Allah bizleri rızasına uygun davranışlarda bulunan ve bu rızaya nail olan kullarından eylesin.
Allah’ın rızasına erişmek için çeşitli araçlar vardır: Aile bir araçtır, cemaat bir araçtır, İslami sistem bir araçtır. Aslolan maksat ise Cenab-ı Allah’ın rızasıdır. Onun rızasına aramızdaki kardeşlik bağını en sağlam şekilde kurmadan ulaşamayız.

İslam ümmeti olarak ötekimizi, rakibimizi, mücadele ettiklerimizi iyi belirlemeliyiz. Bizim ötekimiz bu ümmetin düşmanı olanlardır. Gece gündüz bu ümmeti plan ve projelerle yok etmeye çalışanlardır. Ötekimizi doğru tespit ettikten sonra da müminlere karşı içimizde hiçbir kin bırakmayalım. Çünkü müminler bizim ötekimiz değil kardeşimizdir. Bizler aynı ümmetin parçasıyız.

Bütün bunlardan sonra Allah’a tevekkül, Allah’a güven, O’na itimat O’nun dışında hiçbir beşeri gücün önünde eğilmemek şiarımız olsun.

Cenab-ı Hak bu mübarek günler hürmetine İslam ümmetine yardım eylesin, bizlere de yardım eylesin, kalplerimizi temizlesin. İçimizde birbirimize karşı husumet bırakmasın, kin bırakmasın. Cenab-ı Allah, hepimizin yardımcısı olsun. Bayramınız mübarek olsun.

Not: 6 Haziran Perşembe günü öğle namazını müteakip Medeniyet Vakfı Genel Merkezi'de bayramlaşma olacaktır. Tüm kardeşlerimizi bayramlaşma için bekliyoruz.

tefsir dersleri

Yazanlarımızmedeniyet bulten logo

muvafakat besir

ömer hoca ile röportajlar