• HANİ KAMPLAŞMA OLMAYACAKTI!

      Bilim-din ilişkisi her zaman farklı yorumlanmıştır. Bilimin alanı ile dinin alanı nerede başlar nerede biter veya din ile bilim yekdiğerine zıt mıdır? Deneysel ve teknik bilimlerde, ölçülemeyen şeylere çok itibar edilmez. Doğa bilimciler,...

DUYURULAR

1 Milyon Yazılımcı Başvuruları Başladı

bir milyon yazilimmci
Virüs salgını nedeniyle tüm dünya gibi Türkiye ekonomisi de olumsuz etkilendi. İşsizlik rakamları yüksek seyrederken salgın etkisiyle daha da yükseldi. Ayrıca ciddi anlamda mesleksiz işgücü bu sorunu daha da büyütüyor. İşte bu soruna katkı olması amacıyla Devlet, 1 Milyon Yazılımcı projesi başlattı. 1 Milyon Yazılımcı projesinde çevrimiçi eğitim mantığı ile yazılım eğitimleri ücretsiz olarak verilecek.

Bu program başlatılmadan önce bu tarz eğitimler ciddi kurslarda maliyetleri çok yüksek eğitimlerdi. Tabii İnternetin geliştiği ve bu kadar yaygınlaştığı bir dönemde bu tarzdan eğitimleri yine internet ortamından bulmak ve bunları ücretsiz olarak bulmak mümkün fakat böyle bir çözüm yönteminde bu kadar derli toplu,düzenli ve devlet destekli bir sistemden olması işimizi kolaylaştırıyor ve gençler için bir CV oluşturma imkanıda sağlıyor. Müslüman gençlerin yazılım sektöründe istihdam bulması yeni nesil yaşam şartlarının konuşulduğu ve artık Dünya eski dünya olmayacak sloganlarının atıldığı bir gelecekte kendilerine ailelerine ve islam ümmetine faydalı olacağı kanaatindeyiz. Tüm bunlardan sonra sisteme nasıl katılınır ve bu ortamdan nasıl faydalnılır? Devlet destekli 1 Milyon Yazılımcı projesine nasıl başvuru yapılır, nasıl kayıt olunur, proje kapsamında ihtiyaç duyulan pozisyonlar neler, eğitimin içeriğinde neler var?

 

Bu soruların cevabını aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.
https://www.hmb.gov.tr/istihdam-sss

 

Kayıt olmak için
https://1milyonistihdam.hmb.gov.tr/login

 

Ayrıca kullanıcı kılavuzunu buradan indirebilirsiniz.
https://1milyonistihdam.hmb.gov.tr/kilavuz/kilavuzKullanici.pdf


İmkanı olanların faydalanması temennisiyle.

tefsir dersleri

ilka kiz akademisi

Yazanlarımız