ÇOCUK EĞİTİMİ ANNE KARNINDA BAŞLAR

cocuk egitimi anne karninda

And olsun, biz insanı çamurdan (süzülmüş) bir özden yarattık. Sonra onu bir nutfe (sperm) olarak sağlam bir karar yerine koyduk. Sonra o nutfeyi alakaya (embriyo) çevirdik, alakayı bir çiğnemlik ete çevirdik, bir çiğnemlik eti kemiklere çevirdik, arkasından kemiklere et giydirdik, sonra da onu bambaşka bir yaratık yaptık…

Devamını oku...

AİLE İÇİ İLETİŞİM

aile ici iletisim

Modern yaşam, toplumun en önemli unsuru olan aileyi hedef almış ve içinden çıkılmaz bir kaos asürüklemiştir. Gün geçtikçe İslami değerlerin yitirildiği bu asırda, aile gibi toplumun en önemli müessesinin geri dönüşü olmayan bir sona doğru yol aldığını üzülerek ifade etmek durumundayız.

Devamını oku...

NEDEN AİLE YILI?

neden aile yili

Medeniyet Vakfı 2019 senesini “Aile Yılı” ilan etti. 

Köklü ve kalıcı değişiklikler, insanın değişmesiyle olur. Bunu kavrayan herkes, her devlet, her medeniyet insana yatırım yapmıştır, yapmaktadır.

Devamını oku...

ANNE BABA ARASINDAKİ İLİŞKİNİN ÇOCUKLARA ETKİSİ

anne baba iliskisi

Çocuklarımıza bizler öğretiyoruz nasıl davranılacağını. Bazen bunu istediğimiz şeylerde, bazen de istemediğimiz şeylerde yapıyoruz. Eğer çocuğumuzun yapmasını istediğimiz bir şey, öğrenmesini istediğimiz bir davranış varsa bunu telkin ederek, tavsiyede bulunarak yerine getirmeye çalışıyoruz.

Devamını oku...

EŞLER ARASI İLETİŞİM

esler arasi iletisimmm

İletişim, duygu, düşünce ve bilgilerin akla gelebilecek her türlü yolla başkalarına aktarılmasıdır. İletişim, karşılıklı etkileşim süreci, psikolojik nitelikli bir bilgi alışverişidir. İletişim kişiler arası ilişkilerde güçlü bir silahtır. Bu silahı etkin kullanmanın bazı püf noktaları vardır.

Devamını oku...

AİLE PROGRAMI

aile programi

1- Aile fertleri, anne/baba ve çocuklar haftada bir defa, aynı gün ve aynı saatte toplanır. Toplantı süresi 1,5 saattir. Toplantıyı baba yönetir.

2- Oturuma Hamdele/Salvele/besmele ve kısa bir dua ile başlanır.

Devamını oku...