GENÇLERİN EVLİLİĞİ

genclerin evliligi

“İçinizden, kendileriyle huzura kavuşacağınız eşler yaratıp; aranızda muhabbet ve rahmet var etmesi, O’nun varlığının delillerindendir. Bunlarda, düşünen millet için dersler vardır.” (Rum, 21)

Devamını oku...

GENÇLERİN İŞ HAYATI

genclerin is hayati

Olgunlaşma döneminin sonunda, gençler bağımsız bir hayata atılmaya, sosyal açıdan aktif, meslek sahibi olmaya ve aile kurmaya hazır olmalıdır. Dolayısıyla, çocuklarımız için, her ne kadar kârlı da olsa sadece para kazanma hesabı yapmadan, onları ruhsal olarak tatmin edecek bir meslek seçmelerini sağlayacak bir toplum oluşturmalıyız.

Devamını oku...

BOŞANMANIN SEBEPLERİ VE ÇÖZÜM YOLLARI-2

bosanmanin sebepleri 2

BOŞANMANIN ÇÖZÜM YOLLARI

Bir zamanlar Afrika’da kayıp bir şehri aramakta olan arkeologlar, yanlarındaki eşya ve yükleri, yerlilerin yardımı ile taşıyarak uzun bir yolculuğa çıkmışlar. Kafile, bu zor yolculukta balta girmemiş ormanların içinde ilerleyerek; nehirleri, çağlayanları geçmiş, günlerce yola devam etmiş.

Devamını oku...

GENÇLERİN KARİYERİ

genclerin kariyeri

Genel anlamıyla kişinin yapmakta olduğu işi daha iyi yapabilmesi için mevcut yeterliliklerinin geliştirilmesi ve zamanla üstleneceği yeni pozisyonlar için gerekli yeterlilik ve donanımı kazanması olarak ifade edilebilir.

Devamını oku...

AİLEDE SÜKÛNET, MEVEDDET VE MERHAMET

ailede skunet

Medeniyet Vakfı’nın 2019 senesini “Aile Yılı” ilan etmesinden dolayı bu kararı alan vakıf yetkilisi değerleri hocalarımıza teşekkür ederek yazıma başlamak istiyorum. Bu vesile ile aileye dair birçok hususu araştırmamıza, geliştirmemize, bilgiye ve bilince dönüştürmemize vesile olmuştur.

Devamını oku...

ÇOCUKLAR VE GENÇLERİN EĞİTİMİ

cocuklar ve genclerin egitimi

Dünyada en zor görev, peygamberlerin sorumluluğudur. Çünkü görevleri insan yetiştirmektir. Her Müslüman da bir eğitimcidir.

İslâm eğitimi, insanı bir bütünlük içerisinde eğitmeyi, iyi insan ve iyi Müslüman yetiştirmeyi hedef alır.

Devamını oku...

BOŞANMANIN SEBEPLERİ VE ÇÖZÜM YOLLARI-1

bosanmanin sebepleri

Son yıllarda önemini saymakla bitiremeyeceğimiz aile kurumun maalesef çok yönlü sistematik saldırılara maruz kalmakta, modernist batı yaşam tarzı empoze edilmek suretiyle aile çökertilmekte ve bunun sonucunda boşanmalar gerçekleşmektedir.

Devamını oku...

tefsir dersleri

medeniyet bulten logo

Yazanlarımız